Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIPHistoria zespołu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata   
czwartek, 13 lutego 2014 18:37

 

Historia zespołu

 

Zespół wokalno – taneczny „Gryfnioki” powstał w 2003 roku. Założycielką zespołu była pani Anita Moćko.


Początkowo zespół nosił nazwę „Gryfne Dziołszki”, ponieważ do zespołu należało 5 dziewczynek: Kinga Budowska, Angelika Cimała, Natalia Moćko, Zuzanna Niesyto oraz Martyna Polko.

 


„Gryfne Dziołszki” zaczęły brać udział w przeglądach i konkursach piosenki śląskiej na terenie gminy i powiatu. Z upływem czasu zespół zaczął się rozrastać, coraz chętniej do zespołu zapisywali się chłopcy, dlatego zespół uzyskał nową nazwę – „Gryfnioki”.


Do zespołu dołączył także nauczyciel muzyki pan Marek Reguła, który swoją grą uświetniał występy młodych artystów. Przy doborze repertuaru dla zespołu pomagała pani prof. Helena Synowiec, udzielając cennych rad i wskazówek.

 


Po wielu latach promowania naszej szkoły w środowisku lokalnym zespół został doceniony przez Wójta Gminy Chełm Śląski – Stanisława Jagodę. Na prośbę pani dyrektor Alicji Sobocińskiej, Wójt gminy przeznaczył środki finansowe na zakup materiałów i uszycie śląskich strojów.

 


Piękny śpiew zespołu „Gryfnioki” dotarł nawet do księdza Proboszcza, który poprosił, aby dzieci swoimi występami uświetniły uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii.


Bardzo często zespół występował również w Domu Opieki pw. Św. Józefa, który prowadzą Siostry Służebniczki NMP. Występy zespołu umilały osobom starszym czas oraz sprawiały dużo radości.


Od 2003 roku zespół corocznie zajmował najwyższe miejsca w gminnym konkursie recytacji i piosenki w gwarze śląskiej pt. „Godomy i Śpiywomy po Śląsku”. Zespół brał również udział w eliminacjach rejonowych Przeglądu Piosenki Dziecięcej im. prof. A. Dygacza pt. „Śląskie śpiewanie” w Tychach oraz w przeglądach piosenki śląskiej organizowanych w Goławcu.


Od 2012 roku zespół „Gryfnioki” prowadzi pani Anna Krzystanek i pan Marek Reguła.

 


Poprawiony: poniedziałek, 03 marca 2014 13:17
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE