Szukaj

Uwaga

Witamy na nowej stronie!


BIP6 - latek w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata   
poniedziałek, 28 stycznia 2013 10:54

PRZYGOTOWANIE NASZEJ SZKOŁY

DO PRZYJĘCIA 6 – LATKÓW

 


FOTOPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY

 

 

BAZA SZKOŁY:

 • Każda klasa ma przydzieloną własna salę lekcyjną. Metraż sal lekcyjnych dla klas młodszych umożliwia zarówno naukę jak i zabawę. Klasa, w której uczą się dzieci 6-letnie posiada duży dywan, zapewniający komfortową zabawę.

 • Szkoła posiada boisko szkolne oraz dostęp do placu zabaw, dla dzieci z klas młodszych, co daje możliwość właściwego spędzenia przerw śródlekcyjnych oraz organizację zajęć na świeżym powietrzu.

 • Szkoła posiada ponadto salę gimnastyczną, która umożliwia prowadzenie zajęć sportowych oraz gimnastyki korekcyjnej.

 • W szkole zorganizowana jest świetlica, która zapewnia przede wszystkim opiekę oraz dba o wszechstronny rozwój uczniów.

 • W szkole działa również biblioteka szkolna, która bogatą ofertą zajęć zachęca dzieci do czytania książek oraz dba o ich rozwój kulturalny.

 • Rodzice mają możliwość wykupienia dla dziecka posiłków, w postaci dwudaniowego obiadu, oraz ciepłej herbaty.

 • Uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju imprezach szkolnych i klasowych - okolicznościowych, profilaktycznych, wychowawczych, edukacyjnych; konkursach wewnątrzszkolnych oraz pozaszkolnych; wyjazdach i wycieczkach.


WYPOSAŻENIE SZKOŁY:

Szkoła wyposażona jest w pomoce, które ułatwiają dzieciom zdobywanie wiedzy i są urozmaiceniem zajęć szkolnych. Są to przede wszystkim pomoce dydaktyczne (tablice, mapy, płyty CD, różnego rodzaju klocki, gry edukacyjne, logiczne, planszowe itp.). Ponadto szkoła wyposażona jest w pomoce elektroniczne (magnetofony, telewizor, odtwarzacz DVD, komputery, tablica multimedialna, sprzęt do organizacji imprez szkolnych i klasowych – wieża HIFI, mikrofon z nagłośnieniem). Sala gimnastyczna również posiada bogate zaplecze sportowe.


KADRA:

 • W szkole zatrudnieni są nauczyciele posiadający kwalifikacje do pracy z dziećmi młodszymi. Szkoła zatrudnia również oligofrenopedagogów oraz pedagoga leczniczego, którzy posiadają kwalifikacje do pracy z uczniami niepełnosprawnymi.

 • Nauczyciele oferują bogata ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów.

 • W szkole zatrudniony jest pedagog szkolny, który prowadzi między innymi działania diagnostyczne w celu wczesnego wykrycia trudności szkolnych i współpracuje z Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczną w Bieruniu.

 • W szkole zatrudniony jest logopeda, który prowadzi zajęcia korygujące różnego rodzaju wady wymowy.

 • Szkoła zapewnia opiekę medyczną. Pielęgniarka szkolna dba o higienę i zdrowie uczniów oraz prowadzi działania profilaktyczne w współpracy z pedagogiem szkolnym.

 • Szkoła zapewnia również dzieciom i ich rodzicom bezpieczeństwo na przejściu dla pieszych zatrudniając w tym celu dwie osoby.

 

 

Więcej informacji dotyczących 6latków w szkole znajdą Państwo na stronie

http://www.6latki.men.gov.pl/

 


Poprawiony: piątek, 17 października 2014 19:09
 

W dniu 22.03.2013 r. weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące polityki plików cookies.
By Chaqierek
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.sp1.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.
By Chaqierek.
E-PCSERVICE